Сергій Павлюк

Головний режисер театру 

Заслужений діяч мистецтв України

Народився 22 грудня 1978 року.

Навчався у Київському училищі №16 – освоїв фах столяра. У 2005-му закінчив із відзнакою Київський національний університет культури і мистецтв за спеціальністю «Театральне мистецтво» (курс професора Н.М.Гусакової) та здобув кваліфікацію режисер драматичного театру. 

Дебютував із постановкою «Дума про братів Неазовських» Л.Костенко у Черкаському академічному музично-драматичному театрі ім. Т.Шевченка. Згодом працював у Рівненському академічному музично-драматичному театрі та Коломийському драматичному театрі. З 2007-го року приєднався до творчого колективу Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша.

У його доробку – більше сотні вистав. Зокрема, «Таємниця літаючої жінки», «Між небом і землею», «Вій», «Макбет», «Сон літньої ночі», «Фаворит. Князь Потьомкін Таврійський», «Страшна помста», «Енеїда», «Понтій Пілат», «Будинок на кордоні», «Наталчина мрія»,  «Нью-Йорк, Нью-Йорк», «Тато в кубі», «Ромео і Джульєтта» та багато інших.

Наразі у репертуарі театру можна побачити його вистави: «За двома зайцями», «Джаз і дівчата», «Ніч перед Різдвом», «Обережно, жінки!», «Каліка з острова Інішмаан», «Шість страв з однієї курки», «Майська ніч», «Лісова пісня», «Ображені. Росія», «Моя хата скраю...», «Зірка кохання», «Два серця», «Не плачте за мною ніколи…», «Безхребетність» та низка моновистав. Сергій Павлюк веде експериментальну роботу з акторами херсонського театру. Сценічними майданчиками для творчої лабораторії стали «Сцена під дахом», «Сцена на сцені» та «Сцена під колом». На останній режисер поставив низку моновистав: «Vitalius» з Віталієм Проньком, «Лис-філософ» з Павлом Костенком, «Наталчина мрія» з Євгенією Кірсановою, ««Лицар храму» з Валерієм Гайфулліним, «Мені б у небо» з Антоном Лисенком, «Остання Сюїта» з Андрієм Клочком... Із нинішнього репеартуару: «Порожнеча» із заслуженою артисткою України Тетяною Проворовою, «Юда» та «Get happy» із заслуженим артистом України Сергієм Михайловським, «Монолог актриси» із заслуженою артисткою України Олександрою Тарновською, «Кицька на спогад про темінь» з Ольгою Бойцовою.

Режисер має багатий досвід спілкування і творчі роботи не тільки у херсонському, а й в інших театрах України та близького зарубіжжя (Білорусі, Румунії, Польщі, Франції, Угорщини, Португалії, Грузії тощо).

Лауреат премій ім. М. Аркаса (2014р.), І.П. Котляревського (2016р.) та премії НСТДУ ім. С.Данченка (2016р.).

У грудні 2018 року був удостоєний почесного звання «Заслужений діяч мистецтв України».

Член Національної спілки театральних діячів України.