Юстина
"Юстина"
Жанр: моновистава
Тривалість: 70 хв.
Обмеження: без обмеженьЗа однойменною п'єсою Марії Матіос

Ідея втілити оповідання Марії Матіос на сцені у Сергія Павлюка та у відомої артистки Лариси Кадирової виникла майже одночасно. Так народився спільний проект Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша (художній керівник проекту Олександр Книга) та Національного академічного драматичного театру ім. І. Франка, і прем’єру моновистави «Юстина» за М. Матіос уперше зіграли у херсонському театрі.

Вдова чекає на свій останній день і ретельно до нього готується: все необхідне вже зібрано і залишається тільки перекладати речі з місця на місце та провітрювати їх періодично, щоб вони сажею і пилом не покрилися. Народна артистка України Лариса Кадирова в образі що побачила життя баби Юстини, спілкується з глядачами в залі, розповідає про своїх сусідів, дає своїм дітям настанови. Для неї смерть продовження, сутність, перед якою рівні, як багаті, так і бідні. Актриса, звертаючись до глядача, мудро зауважує «яке в людини життя, така буде і смерть».

Постановча група

Режисер-постановник, художник-постановник, музичне оформлення – заслужений діяч мистецтв України Сергій Павлюк

Звукорежисер – Ігор Скороход

Художник по світлу – Віктор Гамов

Помічник режисера – Марина Євенко, Світлана Іздебська

Дійові особи та виконавці

Юстина – народна артистка України Лариса Кадирова

Вистава йде українською мовою.

Прем'єра відбулась 27 січня 2015р.

У 2017-му – гастролі до Польщі (м. Краків).

За підтримки Українського культурного фонду в рамках ХV Міжнародного театрального фестивалю жіночих монодрам «Марія» відбувся ювілейний вечір Лариси Кадирової. Презентували виставу (Київ, 2018р.).

Вистава – учасниця ХХІІ театрального фестивалю «Мельпомена Таврії» (Херсон, 2020р.). Народна артистка України Лариса Кадирова перемогла у номінації «Краща жіноча роль». 

Юстина Юстина Юстина Юстина