Олена Галл-Савальська

Народна артистка України, провідна майстриня сцени

Народилася 13 січня 1959 року.

З дитинства навчалася музиці. Закінчивши музичне училище культури, у 1977-му прийшла до Херсонського театру в якості концертмейстера оркестру. На цій посаді вона вірно служила храму Мельпомени протягом 20 років. Аж поки один маленький випадок не перевернув її світ... Театр поїхав на гастролі та захворіла одна з актрис. На той час головний режисер театру Володимир Бегма попросив Олену замінити артистку. Цим режисер підписав їй путівку у велике бурхливе театрально-акторське життя. 

І вже у 1996-му Олена Галл-Савальська отримала звання заслуженої артистки України, а в 2009-му – народної. До речі, в історії Херсонського драмтеатру, Олена перша з жіночого складу акторів отримала звання народної артистки України. 

За роки творчої роботи була задіяна у низці вистав та театралізованих концертних програм театру. Зокрема, «Алі-Баба або 40 пісень персидського базару» – Фатіма, «Три мушкетери» – Абатіса, «Есмеральда» – Стара, «Здравствуй оперетта» – Матильда, Хівря, «Наймичка» – Рухля, «Остання жінка Дон Жуана» – Матильда, «Отак загинув Гуска» – Секлета, «Ковбойські історії» – Барменша, «Любов та голуби» – баба Шура, «Весілля Фігаро» – Марселіна, «Снігова королева» – Атаманша, «Кайдашева сім’я» – Кайдашиха, «Бременські музиканти» – Атаманша, «Хворий та й годі» – Туанетта, «Ромео і Джульєтта» (2001р.) – Нянька,  «Хело, Доллі» – Доллі, «Тарас Бульба» – Матір, «Ревізор» - Марія Антонівна, «Ошукані рогоносці» – Сюзетта, «Вовки і вівці» – Мурзавецька, «Мина Мазайло» – тьотя Мотя, «Вечірка в стилі джаз» – Матрона Мама Мортон, «Дивна місіс Севідж» – Місіс Севідж тощо. 

У 2014-му актриса відзначала свій ювілей і зібрала тисячі глядачів на бенефіс. Святкували три дні і весь цей час зала була переповнена.

Наразі задіяна у виставах та театралізованих концертних програмах: «Два серця» – Фаїна Ранєвська, «Зірка кохання» – Сирена, «Херсонські манси» – Броня, «Шість страв з однієї курки» – Мати, «Баба Пріся, або на початку і наприкінці часів» – Баба Пріся, «Чайка» – Ірина Аркадіна, «Музичний коктейль для гурманів», «6,5».

Знімається у кіно. Дебютувала у короткометражному німому фільмі «Пересохла земля» режисера Тараса Томенка за мотивами твору Маркеса «Стариган із крилами» в 2004-му. Потім після майже п’ятнадцятирічної перерви знялась у художньому фільмі «Віддана» за мотивами роману Софії Андрухович «Фелікс Австрія». Прем’єра відбулася восени 2019-го, актриса зіграла в епізоді продавчиню линів. Третій кінодебют Олени Ігорівни – у серіалі «Спіймати Кайдаша» (2020р.). Вона виконала роль головихи.

Олена Галл-Савальська Олена Галл-Савальська Олена Галл-Савальська Олена Галл-Савальська Олена Галл-Савальська