Лишатися (не) можна...
"Лишатися (не) можна..."
Жанр: документальна вистава
Тривалість: 100 хв.
Обмеження: без обмежень



Це вистава-документ. Вистава-свідчення злочинів російських загарбників проти народу України. Вистава-фіксація подій 2022 року.

Цей проєкт народився восени 2022 року, за місяць до того, як Херсон було звільнено нашими захисниками. У той момент, коли Херсонський театр Куліша не мав свого майданчика, а його працівники були розкидані по різних куточках нашої країни та світу.

Виставу було створено на основі реальних подій за свідченнями людей, які зустріли повномасштабне вторгнення 24-го лютого у Херсоні. Персонажі – безпосередні свідки та учасники спротиву в Херсоні, співробітників театру Куліша, які пережили жахи окупації і мають кожен свій досвід небезпечного та ризикованого виїзду на підконтрольну територію. Це наші історії. Вони такі різні і однакові одночасно! І ми хочемо поділитися ними з кожним. Ми хочемо розказати правду всьому світу з перших вуст. Ми хочемо кричати про Херсон і героїчних херсонців, які зараз живуть в чужих містах і чужих домівках, носять чужий одяг, їдять з чужого посуду, стоять в безкінечних принизливих чергах за довідкою ВПО, новою декларацією в лікарні, гуманітарною допомогою, не знаючи, чи буде їм куди повертатися? Чи залишиться цілим їхній дім? Які у кожному місті об’єднуються в групи, плетуть сітки, роблять окопні свічки, в’яжуть шкарпетки, ставлять вистави, читають вірші, донатять на ЗСУ і моляться за кожного воїна з вірою, що вже зовсім скоро вони будуть вдома!

Творча команда театру Куліша створила цю виставу задля меморіалізації героїчної боротьби українського народу проти рашистских загарбників та перспектив поствоєнного осмислення й переформатування культурних наративів і сенсів українського суспільства.

У виставі задіяні: 

• Римма Зюбіна (Київ)

• Василь Чорношкур, народний артист України (Київ-Херсон)

• Сергій Михайловський, заслужений артист України (Херсон)

• Руслан Вишнивецький, заслужений артист України (Херсон)

• Євгенія Кірсанова (Херсон)

• Олена Пасько (Херсон)

• Валерій Гайфуллін (Київ-Херсон)

• Ангеліна Павлюк (Херсон)

Режисер вистави – Євгеній Резніченко (Херсон)

Сценічна редакція – Ксенія Швець.

Спільний проєкт театру Куліша (м.Херсон) та театру Лесі Українки (м.Київ).

Прем'єра відбулась 14-го жовтня 2022р.

у Київській академічній майстерні театрального мистецтва «Сузір'я»,

а також 16-го на сцені Національного академічного

драматичного театру ім. Лесі Українки.