Заслужена артистка України, провідна майстриня сцени
Народилася 14 квітня 1963 року.
У 1984 році закінчила студію при Київському театрі оперети, після чого приєдналася до трупи Херсонського театру. Творчий шлях акторки почався із гастролей у Баку. Світлана Добровольська переглянула кілька вистав і її відразу відправили, як кажуть, на передову. Спочатку була в масовці – хвилювалась, працювала над собою… І, як кажуть, результат на обличчя – молода, емоційна, співуча, темпераментна, вона увійшла в репертуар театру та зіграла багато провідних ролей з вистав за п’єсами українських та зарубіжних класиків, а також сучасних п’єс. Зокрема, Ярина у виставі «Весілля в Малинівці», Роксолана в «Сірано», Катя у «Хочу заміж», Мотря у «Кайдашевій сім’ї», Ліза у «Голоді», Галя та Панночка у виставі «Травнева ніч, або Утоплена», Беатріче у «Багато галасу даремно», Анрієтта у виставі «Малюк»...
Знана дзвінким голосом, Світлана Добровольська виконала не одну оперету: «Ніч у Венеції» – Циболетта, Юлішка у виставі «Циган-прем’єр», Ялина в «Засватана невінчана», Констанція у «Трьох мушкетерах»… Тільки головних ролей за 36 років роботи акторка зіграла понад 100!
Драматичні вистави режисера, заслуженого діяча мистецтв України Олега Мішукова «Ревізор» і «Вовки та вівці» відкрили нові грані таланту цієї актриси. Вона майстерно створила цікаві образи своїх героїнь Глафіру Олексіївну («Вовки та вівці») і жінку Хлопова («Ревізор»). Навіть коли Світлана виходила на сцену у невеличкому епізоді, вона запам’ятовувалась глядачам.
Артистка гастролювала територією України та держав близького зарубіжжя. Грала навіть у 30-кілометровій зоні відчуження після вибуху на Чорнобильській атомній електростанції.
У 1996 році Світлані Добровольській було присвоєне почесне звання «Заслужена артистка України».
У 2005-му отримала диплом спеціаліста у Херсонському державному університеті – спеціальність «Психологія», кваліфікація «Психолог. Вчитель художньої культури, етики, естетики і керівник молодих театральних колективів».
Наразі задіяна у виставах театру: «Шість страв з однієї курки» – Марина, «За двома зайцями» – Секлита Лимариха, «Коза-Дереза» – Бабуся, «Легенда про Дракона» – Вчителька, Жителька міста, «Фея у царстві тролів» – Няня.
Маючи величезний творчий доробок, будучи ветераном театру, Світлана Добровольська і надалі працює та робить значний внесок у розвиток театрального мистецтва країни.
Членкиня Національної спілки театральних діячів України.