Олександра Тарновська

Заслужена артистка України

Народилася 11 вересня 1954 року.

Корінна херсонка, у 1972 році закінчила міське училище культури – освоїла фах режисера самодіяльних колективів. Через рік була зачислена актрисою Херсонського театру ляльок, де працювала до 1979-го. 

Після працювала актрисою у Київському державному театрі ляльок (нині – Київському академічному театрі ляльок), Чернігівському театрі ляльок (нині – ім. А.П.Довженка), Миколаївському театрі ляльок (нині – Миколаївський академічний обласний театр ляльок).

Була однією із засновників Севастопольської театр-студії «В гостях у Сєви» при міському управлінні культури, який працював у Севастополі та об’їздив весь Крим у період із 1990 до 1998р. За час існування колектив поставив 12 вистав для дітей. Паралельно Олександра Тарновська вела програму на севастопольському телебаченні – вчила дітей правилам дорожнього руху, поведінки на воді, протипожежній безпеці в образах Івасика Телесика, Підступного Сірника, Гусеня Дорофея та хлопчиська Севи Севастопольського.

У 1998-му повернулась до Херсона. Влітку 1999-го почала працювати у Херсонському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М.Куліша. Влаштувалась завідуючою трупи, а також артисткою драми – брала участь у дитячих виставах в образах Міккі Мауса, тітоньки Тілі-Мілі-Трям, Феї-чарівниці міста. Зокрема, її бачили у казках: «Антошка і гармошка», «Таємниця забутого короля», «Фабрика зірок Діда Мороза», «Баба Яга і компанія» та інші. На святкування Дня міста Херсона очолювала парад-карнавал карапузів.

За 21 рік роботи у театрі задіяна у низці вистав. Наразі виконує ролі: «За двома зайцями» – Марта, «Моя дорога Сільвія» – Леслі, «Осінній рок-н-рол» – Вона тощо. Як артистка розмовного жанру, брала участь у театралізованих концертних програмах. Має у доробку моновиставу «Монолог актриси». 

24-го серпня 2013-го була удостоєна почесного звання «Заслужена артистка України».

Понад 20 років очолює Національну спілку театральних діячів України у Херсонській області та опікується акторами, які перебувають на відпочинку.