Ірина Корольова

Завідуюча режисерської частини

Заслужена діячка мистецтв України

Народилася 22 березня 1962 року. 

У 1981 році закінчила Херсонське училище культури, а в 1986-му – Київський державний інститут культури ім. О.Є.Корнійчука (культурно-освітня робота). Після була направлена на роботу до Палацу культури міста Нова Каховка. Пройшла шлях від режисерки народного ТЮГу до художньої керівниці одного з найкращих закладів культури області.

Ірина Корольова стала незмінною режисеркою загальноміських свят, театралізованих концертів, мітингів тощо. Маючи неабиякий літературний хист, вона була й авторкою сценаріїв цих заходів, серед яких згодом з’явилися свята на міському стадіоні із залученням тисяч виконавців. Водночас із режисурою масових заходів, Ірина Корольова займалась суто «театральною» режисурою. На той час у її творчому доробку були вистави: «Завтра була війна» за Б.Васил’євим, «За десятим столиком» О.Драгуна, «На сіножаті» Л.Яновської тощо.     

Протягом 1996-1998 років навчалась у Київському державному інституті післядипломної освіти (нині – Академія керівних кадрів культури і мистецтв), де освоїла менеджмент невиробничої сфери.                     

У 1998 році перейшла на роботу до Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша. Працювала на посадах заступниці комерційного директора, виконавчої директорки театру, заступниці генерального директора з творчих питань. Протягом 2010-2014рр. була начальницею управління культури і туризму Херсонської обласної державної адміністрації, після чого знову повернулась до театру. Із 2021-го є завідуючою режисерської частини.

Перебуваючи на адміністративних посадах, виконуючи суто організаційні функції, вона не відсторонюється від творчості – створює вистави та драматичні концертні програми. Мистецька палітра Ірини Корольової різнобарвна: від суто драматичних вистав «Три мушкетери» за романом О.Дюма, «Кохання – міф Троянської цариці» за п’єсою В.Хільдесхаймера, до дитячих «Пригоди Буратіно» за казкою О Толстого, «Антошка і гармошка» за п’єсою О.Шульжика; від тематичних концертів до театральних шоу. Херсонці полюбляють поставлені нею «Се Ля Ві», «Моя мрія – Broadway!», «8-ме диво світу», «Як у Таврійському селі куми весело жили», «Музичний кіносерпантин», «Зірки Різдвяної ночі», «Музика віри, надії, любові» та багато інших вистав.

Наразі у репертуарі театру йдуть її вистави: «Херсонські манси», «Моя дорога Сільвія», «Легенда про Дракона», «Фея в царстві тролів», «Сюрприз», «Неймовірні перевтілення», «Музичний коктейль для гурманів», «Amore mio - Італія!», «Вечір у Парижі», «Як козаки відпочивали».

Відома як режисерка-постановниця міських та обласних культурно-мистецьких заходів. Серед них, масові до Дня міста Херсона, Олешок, Таврійська, Дня перемоги, з нагоди новорічних, різдвяних, професійних свят найбільш знаних трудових колективів області. Тривалий період є режисеркою-постановницею міського відкритого фестивалю дитячої творчості «Острів Різдва». 

З перших днів є членкинею організаційного комітету з підготовки та проведення Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії» та режисеркою-постановницею основних масових заходів фестивалю: карнавальної ходи, церемоній відкриття та закриття, театральних капусників, вечірок-знайомств. 

Окрім професійної, займається громадською діяльністю. З 2000 по 2010рр. та з 2015-го і донині очолює профспілкову організацію театру. Членкиня Президії обкому профспілок кульури та членкиня ЦК профспілок працівників культури України. З 2002 по 2015рр. була членкинею Міжнародного Ротарі-клубу. Останні кілька років років – голова Державної екзаменаційної комісії кафедри «Культурології» факультету культури і мистецтв Херсонського державного університету.

У 2012 році отримала почесне звання «Заслужена діячка мистецтв України». У 2014-му удостоєна нагрудного знаку Федерації професійних спілок України «Профспілкова відзнака» (2014 р.). У 2020-му була лауреаткою премії НСТДУ ім. О.Мішукова.

З 2018 року опікується інклюзивним театром при Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. О.Гончара «Звичайна роль – особливий актор».

Членкиня Національної спілки театральних діячів України.