Анатолій Толок

Народний артист України, провідний майстер сцени, легенда Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша    

Народився 29 вересня 1939 року. У 1964-му році закінчив Дніпропетровське державне театральне училище. З 1966-го працює в Херсонському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М.Куліша.

Майже відразу після працевлаштування завоював серця херсонських глядачів та колег. Природна обдарованість, чудові вокальні дані, універсальна зовнішність – все це дало можливість Анатолію Толоку за короткий час стати одним із провідних та улюблених акторів Херсонщини.

Анатолій Толок – професіонал високого рівня. Багатогранність таланту дозволяє йому мати широку палітру акторських робіт від музичних до суто драматичних, від трагедійних до гострокомедійних. Достатньо згадати такі, як Іван у драмі «Дай серцю волю» М.Кропивницько; Д’Артаньян у мюзиклі «Любов Д’Артаньяна» О.Гальперіна; Герствуд у мюзиклі «Сестра Керрі» К.Памше; Сірано у мюзиклі «Сірано де Бержерак», муз. С.Пожлакова, лібрето В.Сумарокова; Сталін у драмі «Діти Арбату» А.Арбузова; Цокуль у драмі «Наймичка» І.Карпенка-Карого; Палі Рач – «Циган-прем’єр» І.Кальмана; Кебот – «Любов під в’язами» Ю.О’Ніла; Саватій Гуска у комедії «Гусчин ковчег» М.Куліша; Дядя Мітя у комедії «Любов і голуби» В.Гуркіна; Горас у «Хелло, Доллі» Д.Германа; Тарас – «Тарас Бульба» М.Гоголя; Ляпкін-Тяпкін – «Ревіз%D?р» М.Гоголя; Саша Арсеньєв – «Кадриль» М.Гуркіна, Альтоум – «Принцеса Т» Джакомо Пучіні; Ярослав у виставі «Ярослав Мудрий» Івана Кочерги; Герман в «Іще раз про любов» Едвард Радзинського; Анхіс – «Енеїда» І. Котляревського; Дон Жуан – «Заповіт цнотливого бабія» А. Крима; Огюстен Ферайон – «Шалапутні коханці»; Князь – «Ромео і Джульєтта» У.Шекспіра тощо. Неодноразово перевтілювався у справжнісінького Діда Мороза.

За багаторічну творчу діяльність Анатолієм Толоком зіграно понад 200 ролей. Кожна із них ставала значущою подією у театральному житті Херсонщини, завойовувала любов і визнання глядачів. У 1981-му Толоку було присвоєно звання «Заслужений артист УРСР», а в 1995-му – «Народний артист України».

Артист активно та з успіхом знімається у фільмах. Зокрема, у 2011 році зіграв роль циганського барона в телесеріалі «Провокатор», також знімався у фільмі «Маестро».

Восени 2019-го актор відсвяткував свій ювілей – 80-річчя. З величезним успіхом відбувся «Бенефіс народного артиста України Анатолія Толока», у якому Анатолій Толок виконав головну роль свого життя – народного артиста України. Його обожнюють глядачі, а для колег він є справжнім взірцем.

Великий і плідний творчий шлях актора – це значний вклад до надбань не тільки Херсонського театру, а й усієї мистецької спільноти України.

Анатолій Толок Анатолій Толок Анатолій Толок Анатолій Толок Анатолій Толок