На День закоханих Херсонський театр імені Миколи Куліша презентував бенефіс народної артистки України Олени Галл-Савальської «Зірка кохання». Неочікуваний та яскравий, емоційний та музичний, ритмічний та гумористичний - саме так можна охарактеризувати бенефіс. Це той випадок, коли все на максимумі – неперевершений та потужний оркестр, феєричний балет, грандіозні декорації, чудова, чесна та надзвичайно емоційна гра акторів.
Херсонців витягли з затишних комфортних будиночків та перемістили у справжній ресторан з шиком, блиском та розмахом. Власниця ресторану Сирена Вікторівна - самовпевнена, непередбачувана, багата, та зухвала. Жінка, яка у прямому сенсі вибилась із грязі у князі, але це не зробило її щасливою. Доля об’єднала її з інтелігентною, вразливою вчителькою, яку зрадив чоловік. Життя героїнь було сірим, звичайним та самотнім, доки у їх серця не увірвався «Молодий козеріг».
Ми мали нагоду поспілкуватися з головним режисером театру Сергієм Павлюком. Під час бесіди Сергій розповів нам деякі подробиці щодо нової вистави:
Як проходив пошук матеріалу для бенефісу?
Найголовніше те, що я одразу розумів, що я сам хочу ставити бенефіс. Я дуже люблю Олену, мені подобається з нею працювати, я отримую неабияке задоволення від роботи з нею. Наша перша співпраця «Два серця» пройшла дуже потужно і до сих пір вона йде у репертуарі нашого театру. Я не хотів комусь віддавати постановку вистави, оскільки раніше робив бенефіс для Олени – це була драматична вистава – «Місіс Севідж», тому мені захотілося зробити це вдруге. Я дуже довго обирав, яку п’єсу ставити, оскільки Олена Ігорівна дуже потужна та водночас, в хорошому сенсі , специфічна актриса, тому для неї дуже важко обрати роль, яка буде ще більше розкривати її глибину.
Історія з вибором п’єси взагалі дуже цікава, мене в прямому сенсі осінило, коли я їхав у поїзді. Я одразу згадав про актрису, яка грала у серіалі «Свати», Тетяну Кравченко і подумав що це те, що треба. Не було сумніву у тому, що це Оленин образ, одразу переглянув виставу, перечитав п’єсу і зупинив свій вибір саме на даному матеріалі. Мене заціпило в цій драматургії те, що тут головна героїня цікава та яскрава особистість з крутим норовом, потужним стержнем та тяжкою долею. Ще одними цікавим моментом у цій виставі для мене стало те, що її нова подруга повна протилежність, мені здається, що у цьому і є певна родзинка.
Я одразу скинув п’єсу Олені, Олександру Андрійовичу та завліту Любов Павлівні. Дякую Олександру Андрійовичу за те, що підтримав мою ідею та дозволив втілити її у життя. В театрі неоднозначно сприйняли цю п’єсу, а сама Олена Галл-Савальська сказала: «Я тобі довіряю».
Як проходила робота над бенефісом?
Коли пройшла перша читка, я був в шоці від того матеріалу, який я взяв, я задавав собі питання навіщо я взяв цю п’єсу, але відчуття, що тут є щось таке, що буде чіпляти глядача не покидало мене. Після першої читки я зрозумів, що буду робити музичну виставу та остаточно визначився з акторським складом. Щодо акторів були певні побоювання, оскільки на головні ролі я взяв подружній дует, Євгенію Кірсанову та Руслана Вишнивецького, які вже грали з Оленою у виставі «Шість страв з однієї курки», був страх, що це виглядатиме, як копія минулої вистави, але на щастя побоювання не справдились. Я підключив до роботи хормейстера театру Валерію Маріді-Михайловську, яка допомагала готувати вокальні номери. Повноцінні тексти для пісень, які написані саме для Галл-Савальської підготувала дівчинка Іва Мареш-Левицька, яку я знаю з 14 років, ще з наших квартирників – це дуже талановита поетеса, яка виконала велику та важку роботу. Головний диригент театру Артем Філенко зробив круте аранжування, оркестр взагалі був на висоті. Також до підготовки вистави підключився молодий художник з Києва Олесь, який створив просто неймовірні декорації, що дало виставі зовсім іншу естетику.
Чи задоволенні ви своїм творінням?
Для мене вистава Зірка Кохання дуже світла, я багато поставив на своєму віку – це моя 91 прем’єра, і я в шоці від того, що я так кайфую. Я ніколи не був так спокійний на репетиціях , не був таким спокійним на здачі. Я кайфую від Галл-Савальської, радий, що мені все-таки вдалося знову з нею попрацювати та вмовити її зіграти на фоно. Взагалі ця ідея була ще в виставі «Два серця», тоді Олена навідріз відмовилась, але тут мені пощастило, і вона згодилась, також ми з Валерією Павлівною вмовили її співати пісню на англійській мові, що надало виставі певний шарм. Головний балетмейстер Юрій Бус створив дивовижні хореографічні номера, таким балет я ще не бачив, я на всі 100 % задоволений ними.
На що повинна надихати глядача вистава «Зірка кохання»?
Ця вистава повинна надихати на любов, добро та радість. Це суто жіноча вистава, вона повинна надихати жінок на віру в кохання, на любов до себе. Адже ніхто не хоче бути самотнім. В цілому вистава має викликати захоплення кайф і настрій.
Фото: Денис Максимов
Спілкувалась Марина Гайворонська