"Мельпомена Таврії: підсумки"
17 вересня
Мельпомена Таврії: підсумки

І, нарешті, підсумки!

XXV Міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії» пройшов із 8 до 16 вересня під гаслом «Ми вдома». Працювала home program у Херсоні в безпечному місці, а також guest program в інших містах країни та закордону на сценах театрів-учасників. 

25-й фестиваль 8-го вересня відкрили відразу 25 театрів показами 26 вистав на 26 різних сценах! 

У межах фестивалю було заплановано 70 показів 66 вистав 68 театрів, натомість відбулося 75 показів 69 вистав 68 театрів. 

Географія фестивалю: Португалія, Туреччина, Словаччина, Німеччина та Україна.

Відбувалися масштабні пресконференції у Києві та Одесі. Пройшов спільний захід із благодійним фондом «Бібліотечна країна» та видавництвом «Саміт-книга» у межах KyivBookFest в Pochayna Event Hall – дискусія «Культурна деокупація українських територій». Спікерами були Ростислав Карандєєв, Тарас Кремінь, Діана Трима, Юлія Бережко-Камінська та Олександр Гунько.

Працювали літературна сцена в 6 містах Херсоні, Одесі, Києві, Львові, Кропивницькому, Ганновері (Німеччина) та вперше в історії фестивалю (завдяки ідейникам із ГО «Десяте квітня») музична платформа в Херсоні, Одесі та Миколаєві. У їх межах виступили 37 письменників, художників, співаків та музикантів, а також 11 рок-гуртів.

Інформаційними партнерами були ЗМІ: «Суспільне Херсон», «Суспільне Миколаїв», «Суспільне Одеса», «Суспільне Кропивницький», «Суспільне Львів», «Суспільне Мовлення», «Дім», «Херсон плюс», «Радіо Культура», «Радіодім», «Кіно-Театр», «Новий день», «Україна молода», «Високий замок», «Гривна», «Український південь», «Одеське життя», «Journalist», «Місто сонця», «Переможенька», «Best in Kherson», «Music-review Ukraine», оф. сторінки НСТДУ. 

Фестиваль  відбулася за підтримки USAID Ukraine - USAID Україна!

Дякуємо кожному, хто долучився та підтримав нас! Готуємось до XXVІ «Мельпомени Таврії» у мирному Херсоні!

Фото Тетяни Шинкаренко з вистави «Край» Дніпровського національного академічного українського музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка.