У Києві в межах «KyivBookFest» спільно із видавництвом «Саміт-книга» та благодійним фондом «Бібліотечна країна» пройшла дискусія «Культурна деокупація українських територій».
Ще одна дискусія відбудеться на KyivBookFest: «Культурна деокупація українських територій»!
Учасники:
Ростислав Карандєєв — т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики України
Тарас Кремінь — Уповноважений із захисту державної мови.
Діана Трима — директорка департаменту культурно-громадського розвитку міста Маріуполь.
Олександр Гунько — поет і перекладач із Нової Каховки.
Юлія Бережко-Камінська – українська поетеса, секретар НСПУ по роботі з молодими авторами
Модераторка: Альона Мовчан — керівниця літературно-драматургічної частини ХОАМДТ ім. М.Куліша, поетка.
Ростислав Карандєєв наголошував на тому, що варто більше виділяти коштів на розвиток культури. Говорив про необхідність підтримки українського мистецтва. Приводив у приклад театрів, які відмовились від мови ворога та звання «російський».
Тарас Кремінь акцентував на важливості української як першоджерела та потрібності таких заходів, як «KyivBookFest» і «Мельпомена Таврії».
Діана Трима говорила про багатостраждальний Маріуполь - ми всі чекаємо на його звільнення. Директорка департаменту стверджувала, що у деокуповані населені пункти варто повертатися з підготовленими людьми та програмою відновлення.
Юлія Бережко-Камінська висловлювалась про дієвість обміну досвіду із закордонними колегами, розповідала про авторські міжнародні проєкти та важливість створення літературних резиденцій в Україні на прикладі європейських.
Олександр Гунько розповідав про те, як тричі був у рашистському полоні, підіймав проблемні питання, з якими стикались жителі Херсонщини до та під час окупації й наполягав на необхідності комплексних змін.
Ми обіцяли відповісти на всі питання глядачів онлайн, тож, чекаємо на них у коментарях до цього посту.
Фото: Ростислав Горобець