Другий день ХХІІІ Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії» припав на вихідний (суботу) та почався із відкриття ЛІТЕРАТУРНОЇ сцени у ресторації під відкритим небом «Ампір».
З 12-ї по 185-ту годину нон-стопом відбувалися презентації книжок, читки п’єс, покази вистав, музичні виступи та шоу-програми. Завершилось все макарена-паті!
Цього дня у межах фестивалю відбулась важлива творча подія для Херсона – прем’єра у ХОАМДТ ім. М.Куліша документальної постдраматичної вистави «6,5», приуроченої до 30-річчя незалежності України. Режисер – Андрій Май. Авторка – Лєна Кудаєва.
В арт-просторі «Freedom» йшла вистава наших португальських друзів. СТВ (Театральна група Браги) привезла виставу «Чез Стріндберг: Найсильніший + Парія». Створена вона за п’єсами знаменитого шведського драматурга, основоположника сучасної шведського літератури Августа Стріндберга. Режисер – член Експертної ради «Мельпомени» Руї Мадейра.
У Миколаєві в національному академічному українському театрі драми та музичної комедії публіці презентували виставу Матьє Делапорта та Александра де ла Пательєра «Ім’я» про те, як інколи вибір імені майбутньої дитини може стати справжнім випробуванням для родини. Режисер – Раду Гілаш (Румунія).
О 18:00 паралельно у Херсоні відбувалися аж три вистави:
- у театрі ляльок – «Чуваки не святкують, або Ukrainian» театру «Ампулка» (м. Харків) за участі письменника, актора та музиканта Руслана Горового;
- на «Сцені під дахом» - комедія «Жили-були чиновники», з якої на фестиваль завітали артисти Муніципального театру Малтепе (м. Стамбул, Туреччина). Режисер – член Експертної ради фестивалю, генеральний секретар Євразійської театральної асоціації Кубілай Ерделікара;
- у театрі-кафе - вистава-перформанс «Стій. Світи» київського «Тотеатру». Режисер – Роман Семенов.
Завершився другий фестивальний день двома яскравими подіями:
- в Олешківській пустелі відбулася феєрична спеціальна подія «…30 із 40…», створена спільно із фестивалем «ГогольFest». Присвячена вона тридцятій річниці незалежності України. Режисер – Влад Троїцький. Музичний супровід – етно-хаос гурт «ДахаБраха»;
- у «Театральному дворику» лунали українські старовинні пісні у виконанні львівського театру «Слово і голоС» - «Земля-пісня». Режисерка – Наталія Половинка.
Якщо коротко – той, хто пропустив цей день та не відвідав жоден із заходів «Мельпомени Таврії», втратив як мінімум масу позитивних емоцій, творчий заряд та культурний відпочинок! Але час наверстати втрачене ще є – лишилося 7 днів!
Фото: Вадим Гнідаш, Дар'я Вєрнікова, Віктор Братан, Богдан Головченко, Альона Мовчан